Własna działalność a urlop

Czy prowadząc własną działalność – człowiek ma coś takiego jak urlop? Czy można sobie taki wszystko ustawić -żeby wyjechać i nie myśleć o własnej firmie? Sprawa wcale nie jest taka łatwa. Zależy od wielu czynników – a także od naszego charakteru. Wszak każdy biznes jest inny – a i charakter ma wpływ na to jak działamy…

Ale od początku. Jeśli jesteś tzw samo-zatrudnionym – to właściwie tak jakbyś pracował na umowę o pracę. Nie ma więc znaczenia – idziesz na urlop i odpoczywasz. Jeśli prowadzisz firmę i zatrudniasz kogoś – to już gorzej. Pytanie czy umiesz i chcesz delegować swoje obowiązki – i od tego właściwie zależy jak wypoczniesz i czy w ogóle wypoczniesz. A może jest tak – że pomimo tego, że masz w firmie osoby, które potrafią zająć się Twoim biznesem – to Ty masz problem żeby ich zostawić? A może działasz zgodnie z zasadą – że nikt tego nie zrobi lepiej niż Ty?

W sumie chyba zawsze trzeba czuwać nad własnym biznesem. Może wystarczy  – że raz dziennie zadzwonisz i rozwiążesz problemy – poświęcając na to godzinę? Tak chyba najlepiej – bo potem można spokojnie wypoczywać i cieszyć się wakacjami… Ja bynajmniej tak robię – gaszę najgroźniejsze pożary  – a reszta czeka aż skończy mi się urlop:)